top of page

Vysoké Tatry

Unikátne

hory

Vysoké Tatry patria k najpríťažlivejším národným parkom na Slovensku. V roku 2019 dostali ocenenie BEST IN EUROPE od Lonely Planet. S 25 štítmi vyššími ako 2500 metrov nad morom sú najmenším európskym pohorím s alpínskym charakterom.  

Najvyššie štíty Tatier priťahujú každý rok viac a viac bežných turistov a vďaka horským vodcom sú dosiahnuteľné aj pre ľudí bez skúseností s horolezectvom. Okrem štítov sú bežným cieľom návštevníkov vysokohorské doliny a horské chaty, vodopády a horské plesá. 

V zime sa Tatry menia na raj skialpinistov, bežeckých lyžiarov a poskytujú výborné zázemie pre rodinnú lyžovačku.    

Tatry sú výnimočné aj svojou faunou a flórou nielen skalnými masívmi. Sú súčasťou biosferickej rezervácie UNESCO. 

Top

destinácia

Čo s voľným časom v Tatranskej Lomnici?

Lyžiarske stredisko v Tatranskej Lomnici ponúka 12 km zjazdoviek s možnosťou lyžovať z Lomnického sedla (2 196 m.n.m.) až do Lomnice.  

 

V lete sa Tatranská Lomnica mení na príjemné rodinné stredisko. Najviac populárna je turistika s cieľom na Lomnickom štíte, Skalnatom alebo Zelenom plese.

Príjemným miestom pre rodinné športy je novovybudovaný Relax Park Jazierko.

 

V prípade, že vám počasie alebo kondícia nedovolí návštevu hôr, máte možnosť si deň spríjemniť návštevou neďalekého múzea zimných športov - SKI MUSEUM, GALÉRIE Hotela Lomnica, Galérie DOBRÁ HRAČKA, múzea TANAPu alebo botanickej záhrady,  

Winter_HighTatras.jpg
bottom of page